Birimler

Hukuk Müşavirliği

İbrahim KURT

Yönetici Adı : İbrahim KURT

Özgeçmiş:

1967 Burdur Bucak Kızılkaya doğumluyum. 1984 yılında Bucak Lisesi’nden, 1990 yılında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldum. 1991 yılında Antalya Belediyesi’nde Avukat olarak göreve başladım. 1995’te, Antalya Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi’ne dönüşünce görevlendirmeyle Antalya Büyükşehir Belediyesi Hukuk Müşavirliği’ne devam ettim. Aynı zamanda Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev aldım. 1999 yılında Genel Sekreter Yardımcılığı görevinden ayrıldım. Büyükşehir Belediyesi Hukuk Müşavirliği görevine devam ettim. 2004 yerel seçimlerinden sonra da aynı görevde kaldım. 2009 yerel seçimlerinden sonra yine Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı olarak görevlendirilmişsem de kendi isteğimle iki ay sonra bu görevden alınmamı talep ettim. Aynı zamanda on dört yıl süren Antalya Büyükşehir Belediyesi Hukuk Müşavirliği görevimden de ayrıldım. Hukuk Müşavirliği’nde bulunduğum görev süresi içerisinde on beş yıla yakın bir süre Antalya (Büyükşehir) Belediyesi Encümeni’nden üye olarak görev yaptım.

1991 yılında Antalya Belediyesi’nde göreve başlamamla birlikte o tarihte Belediye idari yapısı içerisinde bulunan, kısaca ASO olarak anılan Antalya Su Otobüs İşletmeleri’nin Avukatlığını da yürütmeye başladım. ASO’nun 1995 yılında Antalya Su ve Atık Su İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü olarak yapılandırılmasıyla birlikte Hukuk Müşavirliği’ni görevlendirmeyle yürütürken 2009 Haziran ayından itibaren ASAT Genel Müdürlüğü 1. Hukuk Müşavirliği görevini yürütmeye devam etmekteyim.

1994 yılında Antalya Belediyesi’nin Büyükşehir Belediyesi’ne dönüşmesi sürecinde Büyükşehir Belediyesi’nin ve ilçe belediyelerinin oluşturulmasıyla ilgili çalışmalarda bulundum. Bu arada Kepez Belediyesi Avukatlığı’nı ve Encümen Üyeliğini yürüttüm. Doksanlı yıllarda Akdeniz Belediyeler Birliği’nin Hukuk Danışmanlığı’nı yürüttüm. Türkiye Belediyeler Birliği’nin daimi olarak oluşturduğu belediyecilikle ilgili Hukuk Komisyonu’nda görev aldım ve halen bu görevi de yürütmekteyim. Türkiye Belediyeler Birliği’nin belediyecilikle ilgili olarak oluşturduğu diğer komisyonlarda da zaman zaman görev almaktayım.

Evli ve iki çocuk babasıyım.

Görevi : Hukuk Müşaviri
Telefon : 242 310 13 34
Faks : 242 310 13 51
Adres : Fabrikalar Mah. Dumlupınar Blv. No:3