ASAT ALT YAPI ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

 

Kemer Alanya ve Gündoğmuş’ta kanalizasyon çalışması

Planlı, kurallı, kimlikli bir kent için çalışmalarını aralıksız sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi, kentin alt yapı eksiklerini gidermeye devam ediyor. İmara açılan yerlerin kanalizasyon alt yapısına bağlanmasına öncelik veren ASAT Genel Müdürlüğü Kemer, Alanya ve Gündoğmuş’ta çalışma yapıyor.

Gazipaşa’dan Kaş’a Antalya’nın 19 ilçesinde alt yapı eksiklerinin giderilmesi noktasında var gücüyle çalışan ASAT, özellikle turizm merkezlerinde kanalizasyon çalışmalarına büyük önem veriyor. Kemer’in Göynük Mahallesi'nde imara açılan ancak kanalizasyonu olmayan bölgeye alt yapı getirmek üzere çalışmalara başlandı. ASAT ekipleri kanalizasyon alt yapısı için kazı çalışması yapıyor.
BAŞKAN BÖCEK’İN TALİMATI
ASAT, Başkan Muhittin Böcek’in talimatıyla Alanya Mahmutlar’da da yıllardır bekleyen kanalizasyon şebekesi için çalışma başlattı. 1200 metrelik kanalizasyon şebekesi için kazı işlemleri sürerken, kazısı tamamlanan alanlarda da boru bağlantıları yapılıyor.
GÜNDOĞMUŞ’TA ŞEBEKE YENİLENDİ
Gündoğmuş İlçesi Köprülü Mahallesi’nde ise Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nca yürütülen çalışma kapsamında asfaltın altında kalacağı tespit edilen 650 metrelik içme suyu boru hattı ASAT tarafından yenilendi.

21 Temmuz 2020 Salı, Antalya Büyükşehir Belediyesi