ASAT BİNALARI GÜVENLİ

 

ASAT CORONA’YA KARŞI ÖNLEMİNİ ALDI
ASAT Genel Müdürlüğü binası, tüm şubeler, ek hizmet alanları, tüm tesisler ve vezneler baştan aşağı dezenfekte edildi.
Dünyayı etkisi altına alan ve önceki gün ülkemizde test sonucu pozitif çıkan bir vaka görüldüğü açıklanan Corona Virüs (Covid-19) önlemleri kapsamında Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü binasında koruyucu dezenfektasyon yapıldı.
Merkez yönetim binası ve vatandaşların yoğun olarak kullandığı Abone Hizmetlerine ayrılmış kısımlar başta olmak üzere tüm hizmet noktaları dezenfekte edildi. Bina katları, boş alanlar, oturma araçları ve kullanılan gereçlerin tamamı dezenfektan madde ile koruma altına alındı. 11 Mart’ta mesai bitiminde başlayan çalışma gece saatlerinde tamamlandı.
Dezenfektan madde olarak diğer türevlerine göre hızlı etkisi olan, yüksek oranda koruyucu özellikli Klordioksit çözeltisi ASAT uzman personelince kurumun laboratuvarında hazırlanarak uygulandı. Ayrıca tüm personel ve vatandaşın kullanımı için el dezenfektanları ilçe şube müdürlükleri de dâhil bütün birimlere dağıtıldı. 
Halihazırda ASAT Genel Müdürlüğüne ait yapılarda, vatandaşların kullanımına açık kısımları başta olmak üzere tüm tedbirlerin uygulandığı ve ASAT binalarının Antalya’nın en güvenli kamu binaları olduğu belirtildi.

 

 

12.03.2020