Manavgat’a 400 trilyonluk yatırım

 

Manavgat’ta düzenlenen iftar yemeğinde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 4 yılda ilçeye ASAT ile birlikte 400 trilyonluk yatırım yaptıklarını söyledi. Türkbeleni projesinin birkaç ay içinde açılacağını da açıklayan Başkan Türel, eleştiren, öven herkesi açılışa beklediklerini söyledi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Manavgat’ın Aşağı Hisar Mahallesi Perşembe Pazarı’nda düzenlediği iftar yemeğine, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, çok sayıda vatandaş katıldı. Bakan Çavuşoğlu ve Başkan Türel, iftarda, geçen Şubat ayında Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde şehit düşen sözleşmeli Er Cumali Gür'ün ailesinin bulunduğu masaya oturdu. Bakan Çavuşoğlu yaptığı konuşmada Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in düzenlediği iftar sofrasında Manavgatlılarla birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu söyledi. Manavgat'a hizmet etmek için gece gündüz çalıştıklarını belirten Çavuşoğlu, ilçeye 500 yataklı yeni bir hastane yapılacağını müjdeledi. Bakan Çavuşoğlu, "Burdur-Antalya-Manavgat-Alanya otobanının müjdesini Sayın Cumhurbaşkanımız verdi. İnşallah bunun inşaatına da başlayacağız, ihaleye çıkacağız." diye konuştu. 
Vicdanın sesi Türkiye
Başkan Türel de, Manavgatlıların Ramazan ayını kutlayarak, “Bu mübarek günlerin en güzel yanı ekmeği, yemeği, dostluğu paylaşmaktır. Birlikte dua etmenin güzelliğini yaşamaktır.  Bu huzurlu sofralarda birlikte olabiliyorsak bunu öncelikle şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Filistinli kardeşlerimizin de Allah yar ve yardımcısı olsun. Masum çocuklara insanlara kıyanların elleri kırılsın. Batı dünyasına Allah insanlık versin. Bu insafsızlığa sesini yükselten başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Dışişleri Bakanımız adeta dünya mazlumlarının vicdanı oluyor. Vicdanın sesi dünyada Türkiye oluyor” dedi. 
Türkbeleni yakında açılacak
Manavgat’a yaptıkları hizmetlere dikkat çeken Başkan Türel, senelerdir konuşulan  Türkbeleni projesinin birkaç ay sonra açılacağını açıkladı. Başkan Türel, şunları söyledi: “Siz bakmayın birileri çıkıp Menderes Türel, Büyükşehir ağaç kesiyor dediğine. Orada orman yangını çıktığında ciğerimiz yandı. Orman yangınındaki o ağaçsız alanların fotoğrafını çekip buralarda ağaç kesimi var diyenleri, orada yaptığımız güzellikleri görmek istemeyenleri Türkbeleni’ne bekliyorum. Orada ağaç mı kesmişiz çok güzel yeşil bir proje mi yapmışız gelip görsünler. Hasan Fehmi Boztepe, Antalya, İbrahim Sözen ve Hastane" Caddelerindeki düzenlemelerin hepsi Manavgat’taki esnafımız için. Manavgat’ımız için çalışmaya devam edeceğiz.” 
Manavgatlılara teşekkür
Antalya Büyükşehir Belediyesi ve ASAT olarak Manavgat’a 400 trilyonluk yatırım yaptıklarına dikkat çeken Başkan Türel, “Karayolları ile 500 milyarı buluyor eski parayla yarım katrilyon. Manavgat’ımıza helal-i hoş olsun. Sizler her şeyin en güzeline, en iyisine layıksınız. Sizler bizi desteklediniz. Bizler bu imkanları bulabildik. Bu hizmet imkanlarıyla bu projeleri yapabildik” dedi.

 

28 Mayıs 2018, Pazartesi Antalya Büyükşehir Belediyesi